دانلود(پاورپوینت گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389)

پاورپوینت گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389|دانلود|اِی دابلیو|40205432|دانلود پاورپوینت گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389,بررسی گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389,پاورپوینت جامع و کامل گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389,کاملترین پاورپوینت گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389,پکیج پاورپوینت گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389,مقاله گامهای اجرایی حسابداری تعهدی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389 هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 20 صفحه

گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389 گام اول: بستن مانده حسابهای سال1388 بطور موقت و تولید سند افتتاحیه مانده حسابها در سال 1389 در نرم افزار نظام نوین مالی مانده حسابهای دائم و انتظامی از تراز حسابهای پایان سال 1388 نقدی استخراج و آنرا به سرفصل های حسابداری تعهدی تبدیل کنید (آنالیز مانده حسابها ی ستاد از تراز نقدی در پایان سال1388)
اقلام ثبت شده در کاربرگ توسط امور مالی ستاد کنترل و پس از امضا توسط رئیس مالی واحد تابعه از سوی مدیریت مالی ستاد نیز امضا شود.
سرفصلهای تعهدی شده مانده حسابها باید در سیستم نظام نوین مالی هر واحد جداگانه درج شود برای این منظور باید مانده حسابهای مذکور در قسمت مدیریت مالی//تنظیم اسناد حسابداری//تنظیم سند ثبت و سند حسابداری را پس از بررسی ، نهایی و در صورت لزوم برای واحد بالادستی ارسال کنند.
در این حالت مانده حسابهای سال 1388 در نرم افزار نظام نوین مالی ایجاد و در صورت بستن موقت مانده حسابها امکان شروع عملیات سال 1389 فراهم می گردد.بدیهی است از آنجایی که در روش نقدی مانده حسابهای واحد تابعه در حسابهای ستاد عمل شده و می شود لذا باید اولاٌ مانده حسابهای واحدهای تابعه از حسابهای ستاد خارج و ثانیاً با مانده حسابهای واحدهای تابعه مطابقت و مغایرات احتمالی شناسایی و برطرف گردد در هر صورت مانده حسابهای نقدی ستاد بدلیل حسابرسی شده ملاک عمل می باشد. بستن موقت مانده حسابها مانده حسابهای ایجاد شده در سیستم در سال 1388- برای این منظور فقط کافی است در قسمت مدیریت مالی//بخش دفترداری//بستن مانده حسابها//اختتامیه و افتتاحیه موقت را فعال نمود در این صورت سیستم بطور خودکار:
1 - مانده حسابهای دائم و کنترلی را به سند اختتامیه می بندد.
2- سال مالی 1389 را در سیستم ایجاد می کند.
3- سند افتتاحیه سال 1389 را بطور خودکار و با شماره(1) در سیستم تولید و نشان می دهد.این سند قابل حذف و یا ویرایش نیست.
4- این امکان را در سیستم فراهم می کند که تا نهایی نشدن بستن مانده حسابها بطور همزمان در دو سال مالی 1388 و1389 بتوان اسناد حسابداری را صادر نمود.
توجه:چنانچه در سال مالی 1388 سندی صادر شود ، برای اصلاح سند افتتاحیه سال 1389 باید ابشن اختتامیه/ افتتاحیه موقت را مجدداً فعال نمود سیستم بطور خودکار سند افتتاحیه را اصلاح می کند.
چنانچه در ستاد یا واحدهای تابعه برای آموزش یا تست سیستم اسناد حسابداری در نرم افزار صادر شده این اسناد باید طی سند اصلاحی از طریق معکوس کردن تراز حسابها از سیستم حذف شود.
برای نهایی کردن مانده حسابهای سال 1388 در ستاد و واحدهای تابعه می بایست پس از اطمینان از صحت مانده حسابها و ارسال تمام اسناد حسابداری واحدهای تابعه آبشن اختتامیه/ افتتاحیه نهایی را فعال نمود در این حالت مانده حسابهای سال 1388 بسته شده و امکان صدور سند حسابداری جدیدی در سال مالی مذکور وجود ندارد.
گام دوم: تکمیل سند افتتاحیه مانده حسابهای سال 1389 برای این منظور باید مانده حسابهای بدهکاران، بستانکاران، موجودی کالا، اموال و... در پایان سال1388 بطور جداگانه در واحدهای تابعه و ستاد شناسایی و بترتیب ذیل برای آنها سند حسابداری صادر شود.
1- سند حسابداری مربوط به مانده بدهی یا طلب واحد تابعه و ستاد بر اساس مدارک مثبته طبق کاربرگ پیوست .
2-سند حسابداری موجودی کالای ابتدای دوره (لیست انبار گردانی پایان سال 1388 که قیمت گذاری شده باشد.)
3-سند حسابداری اموال ابتدای دوره

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.


مطالب دیگر:
🔗تحقیق خلاصه ای از چند کتاب🔗تحقیق زندگی نامه صادق هدایت🔗تحقیق مقايسه كتاب معاني زيباشناسي سخن پارسي- كزازي با كتاب معاني سيروس شميسا🔗تحقیق بررسي ابيات مثنوي از ديدگاه صاحب نظران🔗تحقیق بريده اي از تاريخ بيهقي🔗تحقیق جلد دوم دیوان زمانی🔗تحقیق سهراب سپهري نقاش و شاعر🔗تحقیق شعراي اپيكور چه كساني بوده و تفكرات آن ها چيست؟🔗تحقیق فردوسی🔗تحقیق گویش و لهجه‌ های زبان فارسی🔗تحقیق مفاهیم رند و رندى در غزل حافظ🔗تحقیق منوچهری🔗تحقیق صنم مولوی و حافظ🔗تحقیق نقد و تحليل آرا ادبي غربي‌ ها🔗تحقیق يغما، شاعر خشتمال نيشابوري🔗تحقیق دﺳﺘﻮر ﺧﻂ فارسی🔗تحقیق دستور زبان ترکی آذربایجانی🔗تحقیق ارتباط ورزش با سیاست و فرهنگ🔗تحقیق تیراندازی ورزشی متعلق به عصر حجر🔗تحقیق ورزش و تاثیر آن در بانوان باردار🔗تحقیق کمر درد🔗تحقیق بسكتبال🔗پاورپوینت تقسيم بندي تك ياخته ها🔗پاورپوینت سامانه‌ های بین بانکی🔗تحقیق تنیس روی میز کامل